the-beam-module-will-be-expanded-after-its-attached-to-the-iss[1]

Hotel kosmiczny

Studenci Instytutu Technicznego w Massachusetts, rozpracowali nowy projekt kosmicznego hotelu. Jego nazwa. Pomysł polega na tym, iż wszyscy, którzy będą w stanie, będą mogli odpocząć i jednocześnie podróżować po kosmosie.

Jeżeli znajdą się inwestorzy, to już w 2025 roku hotel będzie gotowy do przyjęcia pierwszych turystów. Kwestie finansowe są nadal niejasne.

W hotelu znajdą się centrum fitnessu i bar. Będzie się on składał z ośmiu pokoi, które będą umieszczone jedno za drugim w kole.

W hotelu będzie mogło się znajdować nie więcej niż 20 osób, włącznie z personelem. Koszt takiego wyjazdu będzie się wahał w granicach milionów dolarów.

Niesamowity, na pierwszy rzut oka, pomysł w niedługim czasie stanie się rzeczywistością. Jednocześnie Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nie będzie już potrzebna.

Jest to pierwszy tego rodzaju pomysł w dziedzinie hotelarstwa, który może wejść w życie. Chociaż kosmos już od dawna jest rozpatrywany z punktu widzenia podróży, jednak nikt się jeszcze nie zdecydował na otwarcie tam hotelu. Można powiedzieć, iż jest to progres w dziedzinie nauki i nowych technologii.

Warto zauważyć, iż oprócz środków finansowych podróżujący będą musieli mieć odpowiednie zdrowie. Ponieważ jest to dość ekstremalny rodzaj odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *