Specjaliści TeleTrade – opinie o procesie edukacyjnym w tradingu

Opinie TeleTrade Polska na temat prawidłowego procesu edukacyjnego dla osoby, która chce się zaangażować w handel na rynku Forex lub kryptowal.

teletrade opinie

Jak prawidłowo zacząć swoją przygodę na rynku finansowym – opinie oraz sugestie dla początkujących

W pierwszej kolejności osoba początkująca musi być świadoma całego procesu, który musi przejść. Przede wszystkim chodzi o poświęcony czas i cierpliwość. W internecie nie brakuje stron z różnymi systemami, które gwarantują szybkie pomnożenie środków. TeleTrade opinie są takie, że do takich „cudownych” systemów podłączają się osoby, które nie wiedzą zbyt wiele o rynkach. Gdyby komukolwiek udało się stworzyć taki model, to z pewnością nie brakowałoby osób, które chciałyby zainwestować miliony w taki projekt. Więc jeżeli taki system ma działać to, dlaczego kosztuje kilkadziesiąt lub kilkaset złotych ? Na to pytanie już każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Kolejną kwestią jest to, że największe banki inwestycyjne mają dostęp do najbardziej utalentowanych ludzi z branży; programistów, matematyków, quantitative analyst i wielu innych stanowisk. Również dostęp do nieograniczonych źródeł finansowych oraz do najlepszej klasy specjalistów również nie gwarantuje stworzenie idealnego modelu. Warunki rynkowe stale się zmieniają i w różnych etapach cyklu koniunkturalnego rynki mogą zupełnie inaczej reagować niż miało to miejsce w przeszłości. Dodatkowo szybki dostęp do informacji powoduje, że w krótkim terminie tylko algorytmy mogą odpowiednio zareagować na pojawiający się news.

TeleTrade Opinie

Z czego masz zacząć – specjaliści TeleTrade Polska sugerują

Dlatego też w pierwszej kolejności, do całego procesu edukacyjnego, trzeba przestawić swoje nastawienie ze sprintera na maratończyka. Osoba, która nigdy nie miała do czynienia z rynkami finansowymi, powinna podzielić naukę na część fundamentalną i techniczną. Część fundamentalna dotyczy zrozumienia procesów oraz różnego rodzaju wskaźników makroekonomicznych, które w krótkim i dłuższym okresie wpływają na wartość danego instrumentu. W międzyczasie warto również zapoznać się podstawami analizy technicznej. TeleTrade opinie na temat analizy wykresów są takie, że podstawowa wiedza to zbyt mało, żeby zbudować swój pierwszy modelu transakcyjnego ze względu na to, iż świadomość osoby początkującej na temat zachodzących procesów na rynkach jest jeszcze na zbyt niskim poziomie. W miarę poszerzania wiedzy w obu analizach warto powoli łączyć technikę z fundamentami. Warto również oddzielać poszczególne wydarzenia i obserwować jak cena zachowuje się podczas publikacji danych. Wiele osób w pierwszych tygodniach nauki jest bardzo zdziwiona tym, że na przykład podczas publikacji danych fundamentalnych cena zupełnie odwrotnie zachowuje się do tych opisywanych w podstawowych, ogólnie dostępnych materiałach edukacyjnych. Wpływ na takie zachowanie ceny ma wiele różnych czynników i wszystko zależy od bieżącego sentymentu rynkowego. Jeżeli osoba początkująca zacznie wyłapywać pierwsze tego typu niuanse, będzie to dobry znak, który spowoduje wejścia na wyższe etap świadomości zrozumienia procesów zachodzących na rynkach.

TeleTrade Polska opinie

Indywidualne podejście w TeleTrade – opinie specjalistów

Na indywidualnych spotkaniach TeleTrade Polska sprawdzany jest poziom wiedzy danego klienta. W momencie, gdy dana osoba rozumie procesy zachodzące na rynkach i potrafi oddzielić najważniejsze elementy analizy fundamentalnej od tych mniej ważnych, przystępuje się do pomocy w tworzeniu systemu transakcyjnego. Jest to bardzo ważny element dalszego procesu, który będzie decydował o wszystkich decyzjach podejmowanych na rachunku, ale i również będzie decydował o pewnych modyfikacjach, które będą na pewno wdrażane.

Co powinien zawierać każdy taki model ? Według TeleTrade opinie w pierwszej kolejności powinien zawierać ściśle opisane warunki rynkowe, które muszą być spełnione, aby podejmować jakąkolwiek decyzję. Jeżeli pierwszy podpunkt nie będzie spełniony, każdy kolejny będzie nie ważny, ponieważ nie będą spełnione warunki do handlu. Jeżeli warunki rynkowe zmienią się i pojawi się odpowiedni moment do zajęcia pozycji, przed podjęciem decyzji trzeba określić: jakiej wielkości pozycja będzie użyta do zlecenia, gdzie będzie ustawiony stop loss, w którym miejscu zostanie zrealizowany zysk, kiedy zostanie przestawiony stop loss itp. W momencie, gdy wszystkie elementy są bardzo precyzyjnie opisane, wtedy jest łatwiej weryfikować i prowadzić statystyki naszego rachunku. Również ważne jest prowadzenie własnego dziennika transakcyjnego. To właśnie dzięki niemu będziemy mogli określić, czy nasz model zmierza w dobrym kierunku, czy jednak należy poświęcić więcej czasu na optymalizację. Tworząc model transakcyjny, trzeba pamiętać o tym, że w pierwszej kolejności należy skupić się na jednym konkretnym, ściśle sprecyzowanym zajęciu pozycji, które zostało przeanalizowane setki, jak nie tysiące razy. Jeżeli nasze statystyki potwierdzają skuteczność tego rodzaju wejścia, to warto sprawdzić dany model już na realnych środkach. Istotne również jest to, jaki instrument analizujemy. Każdy charakteryzuje się innym zachowaniem ceny, inną zmiennością oraz różnymi reakcjami na dane fundamentalne. Dlatego też na szkoleniach TeleTrade Polska kładziony jest duży nacisk na bardzo dobre zrozumienie podstaw, które w dłuższym czasie mają się posłużyć jako fundament do przyszłych ewentualnych analiz danego modelu. Nie każdy model transakcyjny będzie nadawał się do każdego instrumentu, dlatego też trzeba wiedzieć jakie konkretne warunki muszą być spełnione na rynkach oraz jaka zmienność do tego, aby dopasować model do danego instrumentu.

TeleTrade Opinie

Dostosuj się do warunków rynkowych

Warunki rynkowe zmieniały się i będą się zmieniać, dlatego też wartościowe podstawy wdrażane u osoby początkującej będą miały krytyczny wpływ na dalsze sukcesy początkującego tradera na rynkach finansowych – mówi główny Analityk TeleTrade Polska Bartłomiej Chomka „BJC9„.