Relacje z FED

łówna para walutowa przed dzisiejszym oświadczeniem FEDu przez większość część dnia koryguje wczorajszy dość silny spadek. Zazwyczaj przed tak ważnym wydarzeniem część instytucji wyrzuca część swoich zleceń z rynku i zazwyczaj to jest przyczyną powstających korekt.

Dzisiaj na samym oświadczeniu rynki będą doszukiwały się silnych sygnałów do kolejnych podwyżek stóp procentowych oraz skupią się na dalszych prognozach inflacyjnych. Ważnym elementem również będzie „dotchart”, z którego będziemy mogli odczytać, czy część członków zacznie zmieniać swoje zdanie w kierunku nie trzech a czterech podwyżek stóp procentowych w tym roku. To będą główne elementy, na które należy zwrócić uwagę.

Trzeba również pamiętać o tym, że po oświadczeniu o godzinie 19:30 będzie przemawiał szef FEDu Jerome Powell. Będzie to jego pierwsze tego typu wystąpienie, dlatego też raczej nie będzie chciał zaskakiwać rynku nowymi elementami polityki monetarnej.

Każde news, który znacznie będzie odbiegał od oczekiwań rynkowych, powinien wywołać silniejszy ruch na głównych parach walutowych.