Nowy MacBook

W kwietniu 2016 roku, Apple wypuściło na rynek nową serię MacBook-ów z ulepszonymi specyfikacjami i nową opcją kolorystyczną – różowym złotem.

Nowy MacBook posiada proces szóstej generacji dual-core Intel Core M z 1.3 GHz przy normalnym użytkowaniu. Jednakże ulepszenie Turbo Boost pozwala pracować na 3.1 GHz. Dodatkowo w urządzeniu znajduje się 1886 MHz pamięci, nowy Intel HD Graphics 515 (jest on około 25% szybszy od swojego poprzednika – Intel 5300 GPU) oraz efektywniejsza pamięć flash.

Użytkownicy najnowszych MacBook-ów mogą cieszyć się także mocniejszą materią. Producenci zapewniają, że urządzenie może funkcjonować na naładowanej baterii przez 10 godzin przy przeglądaniu stron internetowych za pośrednictwem Wi-Fi albo 11 godzin przy korzystaniu z iTunes.

Kolejna kwestia, to wcześniej wspomniany kolor różowego złota. Modele w innych barwach wciąż są dostępne. Poza wspomnianymi modyfikacjami nic więcej się nie zmieniło. Wbrew pojawiającym się pogłoskom, wciąż MacBook posiada jeden port USB-C i te same zawiasy. To identyczny model, jak ten w zeszłym roku, z dodatkiem opisanych wcześniej ulepszeń i nowego koloru.

Lekko zmieniony został również Air, chociaż nie aż w takim stopniu – teraz standardem będzie 8 GB pamięci oraz ekran 13 cali.