Nonfarm payroll employment

Dzisiejsze dane ze Stanów Zjednoczonych wprawiły rynek w dość duże zakłopotanie.

Z jednej strony zatrudnienie w USA podskoczyło do 313 tys. (prognoza: 200 tys.), ale już te bardziej kluczowe dane dotyczące średnich zarobków spadły do 2.6% r/r (oczekiwania 2.8%, poprzednio 2,9%).

Na wszystkich głównych parach walutowych w pierwszych minutach można było zaobserwować duże niezdecydowanie. Indeks dolara odbił się od poziomu wyznaczonego podczas porannej analizy – 90.32.

Niższe średnie zarobki mogą w najbliższych tygodniach skłonić rynki do tego, że znowu zaczną wątpić w wyższy poziom inflacji w USA.

Trzeba pamiętać o tym, że pomimo niższej inflacji FED dalej wierzy, że w przyszłych miesiącach inflacja zacznie odbijać. Jeżeli najbliższe tygodnie potwierdzą, że inflacja zacznie spadać, to prawdopodobnie rynki zrewidują swoje oczekiwania co do kolejnych trzech lub nawet czterech podwyżek, co oczywiście może wpłynąć na wyraźne osłabienie dolara.

Patrząc technicznie na indeks dolara w pierwszych dniach przyszłego tygodnia poziom 90.32 może być ważnym oporem. Jeżeli ten poziom zostanie obroniony to kolejnym celem dla indeksu dolara będą odpowiednio poziomy 90.05 oraz 89.84