Jak zareagowały rynki na makro z USA?

Dzisiejsze dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych nie mogły wskazać jednoznacznego ruchu, który mógł pojawić się po samej publikacji danych.

Dlaczego ? Z samych danych można odczytać, że payrolle okazały się znacznie gorsze niż oczekiwania rynkowe (103 tysiące wobec prognoz rynkowych na poziomie 198 tys.), natomiast najważniejsze dane dotyczące średnich zarobków amerykanów okazały się zgodne z oczekiwaniami rynkowymi.

Jak w takich warunkach rynkowych reagować ? Jeżeli z samych danych nie jesteśmy w stanie określić, czy dolar amerykański powinien umacniać się czy osłabiać, to w takich warunkach powinniśmy wspomóc się analizą techniczną.

Czyli… jeżeli podczas danych fundamentalnych indeks dolara ma problem z pokonaniem nowych szczytów lub EURUSD ma problem z wybiciem nowych minimów, to czego można się dalej spodziewać ? Prawdopodobnie można spodziewać się odwrócenia wcześniejszego ruchu. Dlatego też dzisiaj po godzinie 14.30 można było zaobserwować większy ruch osłabiający na amerykańskim dolarze.

Dodatkowo na EURUSD byliśmy blisko kluczowego poziomu, a tym miejscem były okolice wczorajszych minimów. EURUSD obronił 1.2222 i dlatego też w dalszej części dnia obserwowaliśmy silniejszy ruch wzrostowy. Poniżej prezentujemy wykres EURUSD i zajętą pozycję na podstawie powyższej analizy.

Część pozycji została zamkniętą zgodnie ze strefami wyznaczonymi podczas porannej analizy.

#forex #eurusd #trading #dxy #indeksdolara