Jak utrzymać w mieszkaniu chłód – porady medyczne

Lato przyszło, deszcze i chłód dwa miesiące w wielu rejonach nie pozwalały się rozgrzać powietrzu i rozkoszować się letnimi dniami. Jednak pod koniec lipca nastąpiło prawdziwe lato i wiele chorych mieszkańców źle znosi upały. Co robić, jeśli nie każdy ma możliwość korzystania z klimatyzatora, a dom się nagrzewa tak, że nie można nawet oddychać. Pracownicy medyczni dali kilka porad:

Największy błąd – przewietrzanie pomieszczeń w ciągu dnia. Trzeba zamykać okna. Najlepiej przewietrzać pokoje rano i wieczorem, kiedy upał ustanie.

Zimna ciecz pochłania ciepło. Myj ręce, twarz i nogi zimną wodą i lepiej zniesiesz upały. Również nalej wody do naczynia i postaw w pokoju, to również pozwoli obniżyć temperaturę. Dobrym rozwiązaniem będzie nabranie zimnej wody do wanny i otworzenie drzwi do pomieszczenia, w której się ona znajduje.

Staraj się mniej korzystać z urządzeń elektronicznych, ponieważ one wytwarzają dużo ciepła.

Postaw suszarkę z mokrymi rzeczami w pokoju, co obniży temperaturę.

Te czynności nie zwiększają znacząco wilgotności w pokoju, ale znacznie obniżają ciepło w domu w trakcie upałów. Najbardziej skuteczna jest pierwsza czynność, inne skutkują synergistycznymi efektami, a w pokojach będzie się utrzymywać chłód.