Analiza sytuacji na Bitcoin

Zgodnie z analizą (9 stycznia) Bitcoin -8.50% w końcu dotarł do poziomu 8300$. W sumie delikatnie naruszył poziom 8000$, ale kluczowa była reakcja po godzinie 12:50.

Każdy, kto obserwuje ceną z mniejszych interwałów bez patrzenia na volumen, mógł dostrzec znaczną reakcję wzrostową. Nie mam pojęcia, jaki to musiał być kapitał, ale prawdopodobnie co najmniej kilkudziesięciu milionów dolarów.

BTC -8.50% równocześnie dał sygnał dla pozostałych kryptowalut i niczym zsynchronizowane zegarki większość najpłynniejszych kryptowalut ruszyła w górę. Przed BTC -8.50% bardzo ważny opór na poziomie 9250$, a wyżej okolice 9850$. Jeżeli oba poziomy zostaną szybko i gładko przebite (i obronione) to być może luty dla BTC -8.50% będzie bardzo korzystnym miesiącem. Przy takim scenariuszu widziałbym BTC -8.50% w okolicach 13000$.

Najbliższe dni również będą istotne, ponieważ zazwyczaj, jeżeli na istotnym poziomie wchodzi duży kapitał spekulacyjny, to cena bardzo rzadko wraca jeszcze raz do poziomów, z których nastąpił silny ruch.

Bartłomiej Chomka
HEAD OF ANALYTICS DEPARTMENT
TeleTrade Poland